Urządzenia inteligentnego opomiarowania

Landis T550 SmartMeter

T550 SmartMeter z aplikacją internetową GlobTree to najprostszy dostępny dla każdego system inteligentnego opomiarowania. Każdy licznik wyposażony w moduł komunikacyjny staje się źródłem danych i jest automatycznie włączany do struktury portalu, a jego właściciel po zainstalowaniu natychmiast otrzymuje dostęp do odczytów.

Wydajność systemów radiowych jest bardzo wrażliwa na zakłócenia sygnału oraz lokalne uwarunkowania terenowe, co często pociąga za sobą dodatkowe nieprzewidywalne koszty związane z dostosowaniem tych rozwiązań do istniejących warunków.

Dzięki wykorzystanej przez nas technologii eliminujemy konieczność udziału inkasentów lub budowy infrastruktury transmisyjnej np. takiej jak systemy radiowe.

Koncentrator uL 3.0

Koncentrator uL 3.0 umożliwia odbiór radiowy odczytów z liczników wody, ciepła, gazu i prądu, a także transmisję danych do chmury telemetrycznej za pośrednictwem GSM. Jednostka uL 3.0 jest elementem sprzętowym systemu telemetrycznego GlobTree, w którym zebrane dane są prezentowane i analizowane. Może być również używany jako element sprzętowy dowolnego systemu nadzoru telemetrycznego.

Jego szczególną cechą jest obsługa w czasie rzeczywistym (odbiór i transmisja danych). Ponadto koncentrator uL 3.0 jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami zgodnymi ze standardem 868 MHz M-Bus OMS – niezależnie od producenta i rodzaju używanego medium (woda, ciepło, energia elektryczna, gaz). Jest to urządzenie adaptujące system telemetryczny GlobTree, zbudowane z najwyższej jakości komponentów wiodących dostawców elektroniki i komponentów radiowych Sierra Wireless i Radiocrafts.

Dane techniczne

Protokół komunikacji PN-EN 13757-4:2013
Tryb pracy T1+C1
Standard wM-BUS / OMS
Częstotliwość 868,95 MHz
Komunikacja GSM
Bezpieczeństwo danych kodowanie AES-128
Zakres temperatury pracy 0 °C do +55 °C
Deklaracja zgodności The product complies with the European directive applicable in all EEC countries (R&TTE 1999/5/EC dated 09.03.1999)